بیماری های اخلاق فردی و اجتماعی و راهکارهای درمان آن در فرهنگ قرآنی (مطالعه موردی: سوره اسراء)

بیماری های اخلاق فردی و اجتماعی و راهکارهای درمان آن در فرهنگ قرآنی (مطالعه موردی: سوره اسراء)

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

بیماری های اخلاق فردی و اجتماعی و راهکارهای درمان آن در فرهنگ قرآنی (مطالعه موردی: سوره اسراء) دارای 16 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد بیماری های اخلاق فردی و اجتماعی و راهکارهای درمان آن در فرهنگ قرآنی (مطالعه موردی: سوره اسراء) کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي بیماری های اخلاق فردی و اجتماعی و راهکارهای درمان آن در فرهنگ قرآنی (مطالعه موردی: سوره اسراء)،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن بیماری های اخلاق فردی و اجتماعی و راهکارهای درمان آن در فرهنگ قرآنی (مطالعه موردی: سوره اسراء) :

سال انتشار : 1394

نام کنفرانس یا همایش : دومين کنگره بين المللي فرهنگ و انديشه ديني

تعداد صفحات : 16

چکیده مقاله:

شناخت بیماری های اخلاقی براساس آیات الهی و تبیین راهکارهای درمان آن به جهت جایگاه آنها در هدایت فرد و جامعه حائز اهمیت است. از میان سوره های قرآن کریم، سوره اسراء بخش قابل توجهی از گزاره های اخلاقی را به خود اختصاص داده است. پژوهش حاضر بر آن است تا با استخراج بیماری های اخلاقی در دو حوزه فردی و اجتماعی در سوره اسراء و بیان شیوه های درمان آنها براساس همین سوره و با توجه به تفاسیر، یکی از مراحل هدایت را از منظر این سوره تبیین نماید. از مهم ترین بیماری های اخلاق فردی می توان به شتابزدگی، دنیاطلبی و غرور و یأس اشاره کرد. آزردن پدر و مادر، اسراف و تبذیر، پیمان شکنی، کم فروشی، پندارگرایی و تکبر نیز از مهم ترین بیماری های اخلاق اجتماعی است که در این پژوهش به تبیین آنها پرداخته شده است.

برای مشاهده توضیحات کامل تر اینجا کلیک کنید
پژوهشگر گرامی فایل کامل بیماری های اخلاق فردی و اجتماعی و راهکارهای درمان آن در فرهنگ قرآنی (مطالعه موردی: سوره اسراء) با تنظیمات کامل و دقیق آماده مطالعه و بررسی شما می باشد شما با دانلود فایل بیماری های اخلاق فردی و اجتماعی و راهکارهای درمان آن در فرهنگ قرآنی (مطالعه موردی: سوره اسراء) دیگر نیاز به ویرایش اساسی در داخل فایل را ندارید برای مشاهده بخشی از متن فایل بر روی دکمه “توضیحات بیشتر ” در پایین این متن کلیک کنید.

دانلود این فایل