نقش عوامل فرهنگی و اجتماعی در توسعه صنعت گردشگری (مطالعه موردی : شهرستان سرعین)

نقش عوامل فرهنگی و اجتماعی در توسعه صنعت گردشگری (مطالعه موردی : شهرستان سرعین)

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

نقش عوامل فرهنگی و اجتماعی در توسعه صنعت گردشگری (مطالعه موردی : شهرستان سرعین) دارای 8 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد نقش عوامل فرهنگی و اجتماعی در توسعه صنعت گردشگری (مطالعه موردی : شهرستان سرعین) کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي نقش عوامل فرهنگی و اجتماعی در توسعه صنعت گردشگری (مطالعه موردی : شهرستان سرعین)،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن نقش عوامل فرهنگی و اجتماعی در توسعه صنعت گردشگری (مطالعه موردی : شهرستان سرعین) :

سال انتشار : 1394

نام کنفرانس یا همایش : اولين همايش ملي گردشگري پايدار با رويکرد گردشگري ورزشي، سلامت و محيط زيست

تعداد صفحات : 8

چکیده مقاله:

گردشگری، اگر چه یک صنعت است ولی بیشترین تبادلات فرهنگی در آن انجام می گیرد و شاید یکی از اهداف توسعه آن در میان بعضی ازکشورها ضمن رشد و توسعه اقتصادی به رخ کشیدن فرهنگشان به دیگر جوامع باشد به خصوص در کشورهایی که جزو ده کشور اول جهان باجاذبه های گردشگری هستند که یکی از آنها ایران است. در واقع آنچه که ما به عنوان جاذبه ها در کشورمان داریم به خصوص آثار و بناهایتاریخی و علمی و فرهنگی نمودی از فرهنگ ماست و نشان دهندهء آن چیزی است که از گذشته های بسیار دور برای ما مانده است و از این نمادهااکنون می توان جهت توسعه صنعت گردشگری بهره مند شد.با توجه به تاثیر مقوله فرهنگ در توسعه صنعت گردشگری هدف از اجرای این تحقیق بررسی تاثیر عناصر فرهنگی بر توسعه صنعت گردشگریشهرستان سرعین بوده است. جامعه آماری در این مطالعه متشکل از گردشگران، مردم عادی و مسئولان ذیربط با گردشگری بودند که بطورتصادفی انتخاب شدند. از آزمون های تی یکطرفه و آنالیز واریانس برای تست فرضیات در هر گروه جامعه آماری و همچنین اولویت بندی مولفههای فرهنگ در داخل هر گروه آماری استفاده گردید. نتایج نشان داد که از منظر گردشگران مولفه های زبان، هنر، آداب و رسوم و غذا؛ از منظرمردم عادی مولفه های زبان و آداب و رسوم؛ و از منظر مسئولان مولفه های زبان، باور، هنر، آداب و رسوم در توسعه گردشگری تاثیر مثبت داشتند.لازم است که برای تقویت مولفه های فرهنگی و موثر بر گردشگری، راهکارهای تقویت ساز ارائه گردد.

برای مشاهده توضیحات کامل تر اینجا کلیک کنید
اینک شما با جستجوی عبارت نقش عوامل فرهنگی و اجتماعی در توسعه صنعت گردشگری (مطالعه موردی : شهرستان سرعین) وارد این سایت شده اید جهت مشاهده توضیحات بیشتر در این خصوص روی لینک ادامه مطلب کلیک فرمایید.
نقش عوامل فرهنگی و اجتماعی در توسعه صنعت گردشگری (مطالعه موردی : شهرستان سرعین)

دانلود این فایل