بررسی تاثیر تنش شوری کلرید سدیم برخصوصیات رویشی گیاه توت فرنگی رقم پاروس

بررسی تاثیر تنش شوری کلرید سدیم برخصوصیات رویشی گیاه توت فرنگی رقم پاروس

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

بررسی تاثیر تنش شوری کلرید سدیم برخصوصیات رویشی گیاه توت فرنگی رقم پاروس دارای 4 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد بررسی تاثیر تنش شوری کلرید سدیم برخصوصیات رویشی گیاه توت فرنگی رقم پاروس کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي بررسی تاثیر تنش شوری کلرید سدیم برخصوصیات رویشی گیاه توت فرنگی رقم پاروس،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن بررسی تاثیر تنش شوری کلرید سدیم برخصوصیات رویشی گیاه توت فرنگی رقم پاروس :

سال انتشار : 1394

نام کنفرانس یا همایش : سومين همايش سراسري کشاورزي و منابع طبيعي پايدار

تعداد صفحات : 4

چکیده مقاله:

تنش شوری ازمهم ترین تنش های غیر زیستی برای گیاهان است. با توجه با کمبود آب هایی با کیفیت مناسب برای استفاده در کشاورزی ، کشاورزان به اجبار به طرف استفاده از آب هایی با کیفیت پایین و شور پیش می روند. یکی از عوامل موثر در رشد و عملکرد توت فرنگی کیفیت آب مصرفی و خاک مورد نیاز این گیاه است به منظور بررسی و ارزیابی تاثیر تنش شوری بر خصوصیات رویشی گیاه توت فرنگی رقم پاروس (Fragaria × ananassa) آزمایشی با 4 سطح سدیم کلرید(100،50،0 و 150 میلی مولار) در قالب طرح کاملا تصادفی با 3 تکرار انجام شد. در پایان آزمایش گیاهان از بستر خارج و وزن تر و خشک اندام هوایی و ریشه و تعداد برگا اندازه گیری شد. نتایج نشان داد که شوری اثر کاهنده معنی داری بر شاخص های رشدی گیاه داشت.

برای مشاهده توضیحات کامل تر اینجا کلیک کنید
به پیشرفته ترین فروشگاه فایل خوش آمدید.جهت مشاهده توضیحات کامل فایل بررسی تاثیر تنش شوری کلرید سدیم برخصوصیات رویشی گیاه توت فرنگی رقم پاروس روی لینک ادامه مطلب کلیک کنید.

بررسی تاثیر تنش شوری کلرید سدیم برخصوصیات رویشی گیاه توت فرنگی رقم پاروس

دانلود این فایل