مطالعه و ارزیابی پتانسیل اجتماع پذیری در مجتمع های اقامتی- رفاهی بین راهی در اقلیم گرم و خشک

مطالعه و ارزیابی پتانسیل اجتماع پذیری در مجتمع های اقامتی- رفاهی بین راهی در اقلیم گرم و خشک

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

مطالعه و ارزیابی پتانسیل اجتماع پذیری در مجتمع های اقامتی- رفاهی بین راهی در اقلیم گرم و خشک دارای 11 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مطالعه و ارزیابی پتانسیل اجتماع پذیری در مجتمع های اقامتی- رفاهی بین راهی در اقلیم گرم و خشک کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مطالعه و ارزیابی پتانسیل اجتماع پذیری در مجتمع های اقامتی- رفاهی بین راهی در اقلیم گرم و خشک،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مطالعه و ارزیابی پتانسیل اجتماع پذیری در مجتمع های اقامتی- رفاهی بین راهی در اقلیم گرم و خشک :

سال انتشار : 1395

نام کنفرانس یا همایش : همايش بين المللي افق هاي نوين در مهندسي عمران، معماري و شهرسازي و مديريت فرهنگي شهرها

تعداد صفحات : 11

چکیده مقاله:

از روزگاران قدیم تاکنون یکی از کاربری های مهم در راه های برون شهری اقلیم گرم و خشک، مجموعه های اقامتی بوده است. در سال های گذشته نوع نگاه به مجموعه های بین راهی تغییر یافته و سعی شده است تا این نوع مجموعه ها از نظر عملکردی پاسخگوی نیازهای بیشتری برای مخاطبان خود باشند. متاسفانه این نوع مجموعه ها تنها نیازهای اولیه مراجعه کنندگان را برطرف می سازند. بدیهی است که توجه به برخی نیازهای ثانویه مراجعه کنندگان می تواند کارایی عملکردی این مجموعه ها را ارتقاء بخشد. یکی از فاکتورهای مهم در راغب نمودن افراد برای حضور طولانی مدت در محیط، فاکتور اجتماع پذیری است. متاسفانه عدم کارایی کافی فضاهای اقامتی موجود در کشور، باعث گردیده تا رغبت و اشتیاق مردم به حضور طولانی مدت در این نوع فضاها و مجموعه ها کمتر از حد مطلوب باشد. در حال حاضر، یکی از کاستی های این نوع مکان ها، عدم قابلیت ایجاد مولفه اجتماع پذیری در فضا است. اجتماع پذیری مکان رابطه ای مستحکم مابین مخاطب و فضای معماری است. پیوندی احساسی که مخاطبان، آن مکان را به عنوان قرارگاهی برای رجوع مجدد و مکرر به آن ارزشمند بدانند. در تحقیق حاضر ابتدا به بررسی ویژگی های خاص معماری اقلیم گرم و خشک پرداخته و سپس قابلیت این نوع معماری در ایجاد فاکتور اجتماع پذیری بررسی شده است. نتایج حاصل از تحقیق حاضر نشان می دهد الگوهای طراحی معماری در نواحی گرم و خشک به خصوص حیاط مرکزی، پتانسیل قابل توجهی در ایجاد فضاهایی با قابلیت اجتماع پذیری دارند.

برای مشاهده توضیحات کامل تر اینجا کلیک کنید
از حضور شما عزیزان در سایت بسیار خوشحالیم و آرزو داریم محصولات ما رضایت شما را فراهم آورد
اینک شما با جستجوی مطالعه و ارزیابی پتانسیل اجتماع پذیری در مجتمع های اقامتی- رفاهی بین راهی در اقلیم گرم و خشک وارد صفحه فروش فایل دانلودی مطالعه و ارزیابی پتانسیل اجتماع پذیری در مجتمع های اقامتی- رفاهی بین راهی در اقلیم گرم و خشک شده اید.
توضیحات کامل و اطلاع از ریز مطالب این فایل با کلیک روی دکمه ی ادامه ی مطلب

مطالعه و ارزیابی پتانسیل اجتماع پذیری در مجتمع های اقامتی- رفاهی بین راهی در اقلیم گرم و خشک

دانلود این فایل